programy:práce_s_daty:ubuntuone:musicstore

UbuntuOne/MusicStore

Tento návod je určen pro vydání <ubu> Ubuntu 10.04 Lucid Lynx.

Ubuntu One Music Store je zpoplatněná služba poskytující širokou hudební databázi. Jelikož jsou díla poskytována bez ochrany DRM, jde o svobodnější alternativu k mnoha jiným službám.

Instalace

Ubuntu One Music Store je součástí hudebního přehrávače Rhythmbox a základní instalace vydání Ubuntu 10.04 Lucid Lynx.

V případě, že jste balíky rhythmbox nebo rhythmbox-ubuntuone-music-store během používání Ubuntu odstranili, nainstalujte je.

Spuštění

Aplikaci můžete spustit z nabídky Aplikace → Zvuk a video → Přehrávač hudby Rhythmbox.

Pokud se aplikace Rhythmbox nezobrazí, měla by se minimálně zobrazit ikona přehrávače v oznamovací oblasti, standardně umístěné v pravém horním rohu obrazovky. Klikněte na ni levým tlačítkem a nechejte Rhythmbox zobrazit. Pro zobrazení hudební služby Ubuntu One Music Store již stačí jen použít položku Ubuntu One, umístěnou v kategorii obchody v levém panelu přehrávače.

Katalog skladeb

Ubuntu One Music Store obsahuje rozsáhlou databázi hudby členěnou do několika kategorií. Nákup jednotlivých skladeb nebo celých alb lze provádět přes PayPal, nebo můžete využít podporovaných kreditních karet. Pro představu o hudbě, jež si vybíráte, jsou k dispozici krátké náhledy.


Veškerou zakoupenou hudbu naleznete ve složce .ubuntuone v domovské složce. Složka je skrytá, proto je nutné zobrazit skryté soubory klávesovou zkratkou Ctrl+H.


Provozovatelem služby je 7digital

Odkazy

Aktualizace: Informace v tomto návodě jsou příliš zastaralé a potřebují aktualizaci pro současné poměry. Více...

  • Poslední úprava: 2019/02/25 17:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)