programy:věda_a_vzdělání:boinc

BOINC

BOINC je infrastruktura pro distribuované výpočty s využitím jinak nevyužitého výpočetního času počítačů připojených k internetové síti. Jedním z nejznámějších projektů na platformě BOINC softwaru je SETI@home.

Nainstalujte balík boinc-manager, boinc-client a pro vývojáře boinc-dev

Program můžete spustit z nabídky 'Aplikace → Systémové nástroje → BOINC Manager'.

Viz internetové stránky jednotlivých projektů, případně podpora jednotlivých projektů a seznam jednotlivých projektů.

Registrace účtu může proběhnout buď na stránkách daného projektu, nebo což je také pohodlnější přímo přes BOINC managera. Vytvoření účtu a připojení k projektu probíhá přes Nástroje → Attach to project or account manager. Přes BOINC managera můžete spravovat všechny projekty, ke kterým se připojíte a zároveň dělit výpočetní výkon pro jednotlivé projekty.

Nastavení výpočetního výkonu je možné přes Nastavení → Předvolby, kde můžete definovat využití procesoru, síťových prostředků a dále využití disku a paměti.

V některých případech se může stát, že zadané předvolby výpočtu neumožní aktivaci úlohy (kupř. pokud povolíte příliš málo místa na disku). Informaci o problému jde najít v záložce Zprávy.

BOINC si ukládá zprávy o svém provozu do textového souboru na disk, leč tento soubor má tendence narůstat bez omezení. Je sice pravda, že se jeho velikost pohybuje v řádech MB, ale pokud by si ho někdo chtěl redukovat, je potřeba vypnout BOINC a editovat soubor /var/lib/boinc-client/stdoutdate.txt. Nejspíše bude potřeba otevřít jej se supervizorskými právy.

Odstraňte balíky boinc-manager, boinc-client a případně boinc-dev.

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1