stormblue_a9

Stormblue A9+

Stormblue A9+ je multimediální přehrávač od relativně neznámé korejské firmy Stormblue.

Připojení

Po připojení přehrávače dodávaným kabelem k PC přehrávač zapněte. Za několik vteřin bude přehrávač rozpoznán jako externí pevný disk, takže nahrávat soubory na něj nebude problém. Pokud je v přehrávači vložená paměťová karta, bude také rozpoznána jako další externí pevný disk.

Stormblue A9+ bohužel neřadí soubory podle abecedy, ale podle času přidání. Zde může nastat problém, protože Linux nekopíruje soubory podle abecedy. Toto se dá obejít použitím těchto nebo podobných příkazů:

cd Hudba
find * -type d | sort | while read s; do mkdir -vp "/media/Stormblue/COPIED/$s"; done;
find * -type f | sort | while read s; do cp -v "$s" "/media/Stormblue/COPIED/$s"; done;

Video

Protože A9+ má velký barevný display, je vhodný ke sledování videa. Stormblue bohužel dodává software na převod videa, který se jmenuje Transcoder, pouze pro Windows. Protože tento software používá pro převod videa mencoder, nebyl problém zjistit, jakým způsobem je video převáděno. I pod Ubuntu je nejlepší použít pro převod videa program mencoder.

Ze zdrojů nainstalujte balík mencoder. Dále musíte mít nainstalované potřebné kodeky.

Soubor video.avi převedete do nejvyšší kvality, kterou přehrávač dokáže přehrát, tímto příkazem:

mencoder video.avi -vf softskip,pp=hb/vb/dr/al,scale=-2:176,crop=224:176 -ovc lavc -oac mp3lame -ofps 20.000 -lavcopts vcodec=mpeg4:trell:cbp:mv0:vbitrate=250:keyint=100:vrc_buf_size=1835:vrc_maxrate=250:mbd=2 -ffourcc DIVX -noodml -af volnorm -srate 44100 -lameopts vbr=0:br=128:vol=0:mode=0:aq=3:padding=3 -sws 9 -o video\ [a9plus].avi

Pro snadnější převod videa včetně možnosti jednoduše měnit kvalitu výsledného souboru je připravený skript convert.sh s grafickým rozhraním. Pro jeho práci je nutné mít nainstalovaný balík zenity (což v Ubuntu je hned po instalaci).

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1