synce-instalace_aplikací

SynCE-instalace aplikací

Instalace byla vyzkoušena na PPC s Pocket PC 2002, proto raději ověřte kompatibilitu s vaším systémem na PDA. Všechny uvedené aplikace jsou vesměs freeware.

Postup

Nainstalujte si balíky orange,cabextract a unshield. Potvrďte případné závislosti.

sudo apt-get install cabextract orange unshield

V zásadě lze říci, že při instalaci se mohou vyskytnou 4 možnosti:

1. instalační soubor je ve formátu .cab -stačí zkopírovat do PDA a spustit, automaticky se nainstaluje. Alternativně můžete spustit instalaci přímo z PC pomocí synce-install-cab

:!: Můžete si nainstalovat do PPC program Cabinst, který umožní vybrat pro instalaci PPC programu jiný adresář, než který určil jeho autor, bez problému pak můžete provést instalaci aplikace i na paměťovou kartu a ušetříte tak i paměť.

2. programový soubor je ve formátu .exe- spustitelný soubor pro Windows CE, beze změny zkopírujte na Pocket PC- pokud je v instalačním adresáři víc souborů, zkopírujte celý adresář Tyto soubory jsou většinou distribuovány ve formátu .zip, který je třeba nejdříve rozbalit.

3. instalační soubor je ve formátu .exe -instalátor pro Windows. Použijte utility synce-install-cab, cabextract, orange a unshield. Rozbalením instalátoru např. pomocí orange získáte instalační .cab soubory a většinou různé soubory nápovědy. Dále postupujte podle bodu 1.

4. :!: V některých případech se vám těmito utilitami nepodaří z instalátoru získat .cab soubor. Řešením je nainstalovat si prostředí Wine a potom ActiveSync.

Čtěte Wine

Potom si stáhněte a nainstalujte novější verzi ActiveSync. Instalace bude úspěšně ukončena.

Postup je tento (předpokládáme nainstalované prostředí Wine a ActiveSync ):

  • Spusťtě normální instalaci programu pro PPC (instalační .exe který nelze např. pomocí orange rozbalit)
  • Ve většině případů je třeba nejdříve potvrdit souhlas s licencí. Dále sledujte, kam instalátor extrahuje instalační soubory. Někdy je cesta zobrazena. Pokud ne, většinou to bývá složka kde máte nainstalováno ActiveSync v C:/Program files/Microsoft ActiveSync. Jindy zase ve /Windows/Temp.

Pozn. uvedené cesty nejsou linuxové, ale pro Wine. Ve výchozí instalaci si Wine vytvoří adresář ./wine ve vašem domovském adresáři, který připojí jako disk C ! Tento adresář je skrytý, proto pro zobrazení povolte zobrazování skrytých souborů ve vašem správci souborů.

  • Instalátor ještě neukončujte a proveďte přenesení instalačního .cab souboru do PPC.
  • Ukončete instátor, program tímto způsobem stejně přímo nenainstalujete.
  • Dále postupujte podle bodu 1. této sekce.

:!: Ještě jinou možností je instalace na počítači s MS Windows- vaše PDA můžete propojit s jiným počítačem v režimu host, kdy bude stávající partnerství s počítačem (vytvořené uvedeným způsobem, zachováno.) Hostitelský počítač musí mít pouze nainstalovaný ActiveSync.

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:20
  • autor: 127.0.0.1