usb_adsl_modem_conexant

USB ADSL Modem (Conexant)

Tento návod je určen pro zařízení:

HAMLET 640 / AusLinx AL-2006 / ACORP Sprinter@ADSL USB / Amigo HMX-CA85UR-K8 / Digicom Michelangelo Usb C / Origo ASU 8000 / Atlantis I-Storm USB (A01-AU1) / Trust Speedlink 235A / Light System ADSL Module / Billion BIPAC-7000 / Olitec ADSL modem version 2/3 / Trust/Amigo Technology Co. AMX-CA86U / Zoom 5510 / Draytek Vigor 318 / ZyXEL 630-C1 aka OMNI ADSL USB (Annex A/b ) / Aethra Starmodem UM1020 / Netopia Cayman 3341 / 3351 / Netopia Cayman 3342 / 3352

Pokud se Váš modem nenachází v seznamu a je založen na chipsetu Conexant Access Runner, zkuste následující návod. Je jistá šance modem zprovoznit. Stane-li se tak, doplňte prosím seznam zařízení názvem Vašeho USB DSL Modemu.

KamilPáral: Mohl by sem někdo napsat, jak se zjistí čipset modemu?

Nyní již k samotné instalaci. K úspěšnému k konci dojdete pouze jste-li majitelem Ubuntu 6.06 / 6.10. Na předchozích verzích Ubuntu by jste museli překompilovat kernel a do jádra přidat ovladač pro Access Runner . Od verze obsažené v Ubuntu 6.06 a výše se již požadovaný ovladač nachází a nám již postačí pro jádro připravit firmware. Pro popis isntalace, je dle mého soudu, nejsnažší zadávat příkazy z Terminálu. Ale jestli chce někdo využít jiných metod, meze se Vám nekladou (v Linuxu vede vždy více cest k jednomu cíli ).

Nejprv si stáhneme nástroj co nám usnadní firmware získat:

wget http://accessrunner.cvs.sourceforge.net/*checkout*/accessrunner/utils/cxacru-fw.c

A zkompilujeme:

gcc -o cxacru-fw cxacru-fw.c

Nyní si sežeňte ovladač (na CD dodaném k zařízení, na stránkách výrobce modemu) a z něj vytáhněte soubor s názvem CnxEtU.sys (soubor musí obsahovat informace o firmware,nejčastěji je to právě tento) a zkopírujeme ho do adresáře kde se nachází cxacru.

V adresáři zadáme:

./cxacru-fw CnxEtU.sys cxacru-fw.bin

Voila, firmware je náš! Nyní by již mělo stačit zkopírovat ho do /lib/firmware/:

sudo cp ./cxacru-fw.bin /lib/firmware

Tímto by měl být modem plně funkční. Nyní když vyndáte/zandáte usb kabel vedoucí do modemu, chvilku vyčkáte, kontrolky na modemu začnou blikat. Až se rozsvítí na pořád. Ve výpisu jádra by se měla objevit rychlost připojené linky.

Toto je jen postup jak zprovoznit modem, ne celé internetové připojení! Tento návod jsem osobně odzkoušel s modemem Zyxel Prestige 630-C3 a neměl jsem jediný problém.

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:20
  • autor: 127.0.0.1