Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
usb_adsl_modem_conexant [2012/07/28 19:38]
Ubuntu
usb_adsl_modem_conexant [2019/02/25 18:20] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== USB ADSL Modem (Conexant) ======
 +
 +Tento návod je určen pro zařízení:​
 +
 +// HAMLET 640 / AusLinx AL-2006 / ACORP Sprinter@ADSL USB / Amigo HMX-CA85UR-K8 / Digicom Michelangelo Usb C /  Origo ASU 8000 / Atlantis I-Storm USB (A01-AU1) / Trust Speedlink 235A / Light System ADSL Module / Billion BIPAC-7000 / Olitec ADSL modem version 2/3 / Trust/Amigo Technology Co. AMX-CA86U / Zoom 5510 / Draytek Vigor 318 / ZyXEL 630-C1 aka OMNI ADSL USB (Annex A/b ) / Aethra Starmodem UM1020 / Netopia Cayman 3341 / 3351 / Netopia Cayman 3342 / 3352//
 +
 +Pokud se Váš modem nenachází v seznamu a je založen na chipsetu Conexant Access Runner, zkuste následující návod. ​ Je   ​jistá šance modem zprovoznit. Stane-li se tak, doplňte prosím seznam zařízení názvem Vašeho USB DSL Modemu.
 +
 +//​KamilPáral:​ Mohl by sem někdo napsat, jak se zjistí čipset modemu?//
 +
 +{{.:​IconGlobe.png}} Nyní již k samotné instalaci. K úspěšnému k konci dojdete pouze jste-li majitelem Ubuntu 6.06 / 6.10. Na předchozích verzích Ubuntu by jste museli překompilovat kernel a do jádra přidat ovladač pro Access Runner . Od verze obsažené v Ubuntu 6.06 a výše se již požadovaný ovladač nachází a nám již postačí pro jádro připravit firmware.
 +Pro popis isntalace, je dle mého soudu, nejsnažší zadávat příkazy z [[Terminál| Terminálu]]. Ale jestli chce někdo využít jiných metod, meze se Vám nekladou (v Linuxu vede vždy více cest k jednomu cíli ).
 +
 +
 +
 +Nejprv si stáhneme nástroj co nám usnadní firmware získat:
 +
 +
 +<​code>​
 +wget http://​accessrunner.cvs.sourceforge.net/​*checkout*/​accessrunner/​utils/​cxacru-fw.c
 +</​code>​
 +
 +A zkompilujeme:​
 +
 +
 +<​code>​
 +gcc -o cxacru-fw cxacru-fw.c
 +</​code>​
 +
 +Nyní si sežeňte ovladač (na CD dodaném k zařízení,​ na stránkách výrobce modemu) a z něj vytáhněte soubor s názvem CnxEtU.sys (soubor musí obsahovat informace o firmware,​nejčastěji je to právě tento) a zkopírujeme ho do adresáře kde se nachází **cxacru**.
 +
 +
 +
 +V adresáři zadáme:
 +
 +
 +<​code>​
 +./cxacru-fw CnxEtU.sys cxacru-fw.bin
 +</​code>​
 +
 +Voila, firmware je náš! Nyní by již mělo stačit zkopírovat ho do ''/​lib/​firmware/'':​
 +
 +
 +<​code>​
 +sudo cp ./​cxacru-fw.bin /​lib/​firmware
 +</​code>​
 +
 +Tímto by měl být modem plně funkční. Nyní když vyndáte/​zandáte usb kabel vedoucí do modemu, chvilku vyčkáte, kontrolky na modemu začnou blikat. Až se rozsvítí na pořád. Ve výpisu jádra by se měla objevit rychlost připojené linky.
 +
 +
 +
 +{{.:​important.png}} ​ Toto je jen postup jak zprovoznit modem, ne celé  [[Jak na Internet|internetové připojení]]! Tento návod jsem osobně odzkoušel s modemem **Zyxel Prestige 630-C3** a neměl jsem jediný problém.
 +
 +
 +