vyhrazené_formáty:hudební_obchod_itunes

Hudební obchod iTunes

Hudební obchod Apple iTunes prodává hudbu online s velkým výběrem umělců. Skladby jsou v 128K AAC formátu a cena se liší v různých státech. Apple oficiálně podporuje pouze Mac a Windows klienty, ale obchod může být použit také na Linuxu. Jsou zde dvě různé metody, jak to udělat.

Neoficiální rozšíření přehrávače Banshee podporuje tento obchod, ale musí být stažen jako zdrojový kód a zkompilován. Nejsou zde žádné záruky, že bude fungovat i při změnách v iTunes obchodě. Můžete také použít Wine nebo CodeWeavers' CrossOver Office pro nainstalování Windows verze iTunes na Ubuntu (vězte, že pod oběma programy je podpora pro iTunes velice limitována). Toto vám dovolí kupovat iTunes skladby a přehrávat je na Linuxu. Nicméně, vězte, že zakoupené skladby jsou nepoužitelné mimo iTunes nebo iPod, protože jsou šifrované právě kvůli omezení jejich použitelnosti. Kvůli tomuto omezení je lepší koupit si a extrahovat CD, nebo si zakoupit hudbu z obchodů, které nabízejí nešifrované MP3 nebo OGG soubory.

Pokud již máte slušnou kolekci m4p souborů, které chcete zařadit do své linuxové knihovny, vždy to můžete udělat složitě. V iTunes, pokud si vypálíte CD se všemi stopami ze stejného alba, poté iTunes přidá potřebné informace pro ostatní hudební softwary na identifikaci CD. Poté můžete jen extrahovat CD jako každé jiné hudební CD. Toto je velice únavná cesta převodu hudby do hudební knihovny, ale funguje, pokud máte pár alb, které potřebujete takto převést do své knihovny.

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1