hamachi

Hamachi

Hamachi je multiplatformní program, který vytváří virtuální LAN síť přes Internet - po této LAN síti pak lze především hrát hry, dívat se na cizí monitor, ale i sdílet soubory atp. Vlastnostmi připomíná TeamViewer, ale Hamachi nabízí více funkcí. Hamachi pro Linux bobužel postrádá chat.

Návod je vyzkoušen na vydání <ubu> Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat, 11.04 Natty Narwhal, Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot a 12.04 Precise Pangolin. Pokud vyzkoušíte funkčnost i na jiné verzi, doplňte zde prosím informaci.

Instalace

Musíme si nejdříve nainstalovat Hamachi, poté klienta:

Hamachi:

Zde - Najdete pod nadpisem LogMeIn Hamachi for Linux (Beta) command line version

Instalace klienta Haguichi:

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/haguichi
sudo apt-get update
sudo apt-get install haguichi

Musíte se zaregistrovat zde pro možnost vytváření sítí - Zapněte klienta a v záložce Klient zvolte možnost „Přidat účet“. V okénku zadejte svůj registrační E-mail. Poté po přihlášení na stránkách Hamachi zvolte Networks → My Networks a nahoře klikněte na odkaz You have pending… a potvrďte se.

Síťování

Jak je napsáno v ovládání, musíte být nejdříve registrováni zde. Klikneme na záložku Klient a zvolíme položku „Informace“. Svou IP adresu máte napsanou pod svou přezdívkou.

Klikneme na záložku Klient a zvolíme „Připojit síť“.

Klikneme na záložku Klient a zvolíme „Vytvořit síť“.

Řekněte mu přihlašovací údaje k síti. Pokud se jedná o sdílení souborů či ovládání Plochy, řekněte mu svou novou IP adresu.

Chcete poslat příteli nějaké soubory, ale nechcete je na internetu ukládat? Podmínka toho je, že váš přítel musí být připojený ve vaší společné síti. Klikneme na nějakou složku, kterou chcete sdílet pravým tlačítkem a zvolíme možnost Vlastnosti.

Jako poslední tam vidíme záložku Sdílet, na kterou klikneme. Poté zaškrtneme možnost Sdílet tuto složku. Jestli nemáte nainstalovanou Sambu, vyskočí vám okénko, že Služba Sdílení není nainstalována. Jednoduše jí nainstalujte. Instalace vás poté vyzve k restartu vašeho sezení (nikoli počítače). Poté si můžete sdílet co chcete.

Sdílí někdo na Hamachi u vás v síti nějaké soubory? Klikněte na jeho přezdívku pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Procházet sdílené. Dotyčný také může mít složky zaheslované, potom ho budete muset požádat o heslo.

Především musíte mít nainstalovaný program Prohlížeč vzdálené plochy (Aplikace→Internet→Prohlížeč vzdálené plochy), aktivovanou a upravenou službu Vzdálená pracovní plocha (Systém→Předvolby→Vzdálená pracovní plocha).

V Klientovi klikneme na nějakého dotyčného člověka pravým tlačítkem a zvolíme možnost Zobrazit vzdálenou plochu. Dotyčný může požadovat požadovat pro připojení heslo, požádejte ho o něj.

Odkazy

  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1