akcelerované_prostředí:compiz_fusion

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Následující verze
Předchozí verze
akcelerované_prostředí:compiz_fusion [2012/07/20 08:29]
Ubuntu vytvořeno
akcelerované_prostředí:compiz_fusion [2019/02/25 18:21] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +{{.:​compiz-fusion-logo.png}} **Compiz Fusion** je správce oken, jenž poskytuje nejrůznější [[:​Akcelerované prostředí|grafické efekty]] za využití 3D akcelerace grafické karty. V tomto návodu se dozvíte, jak ho lze spustit, nastavit, povolit či vypnout jeho různé efekty.
  
 +{{:​info.png}} Od vydání Ubuntu 11.04 Natty Narwhal je výchozím pracovním prostředím v Ubuntu prostředí [[:Unity]]. Toto prostředí je přímo postavené na uvedené technologii Compiz Fusion. Pokud je váš počítač dostatečně výkonný a máte zprovozněnou 3D akceleraci grafické karty, systém vám automaticky spustí prostředí Unity. V opačném případě budete pracovat v prostředí [[:​Unity2D]],​ které Compiz Fusion nevyužívá.
 +
 +
 +{{:​link.png}} Pro více informací o prostředí Unity navštivte návod [[:Unity]].
 +
 +
 +====== Nastavení Compiz ======
 +
 +===== Manažer nastavení Compizu =====
 +
 +{{.:​ccsm-icon.png}} **Manažer nastavení Compizu** (v originále //Compiz Config Settings Manager//) je asi nejkomplexnějším nástrojem pro nastavení efektů Compiz Fusion. Jeho velkou výhodou je také téměř kompletní překlad do češtiny.
 +
 +
 +{{:​link.png}} Pro více informací o nastavení efektů pomocí tohoto nástroje navštivte návod [[.:Compiz Fusion/​Efekty]].
 +
 +
 +=== Instalace ===
 +
 +{{:​apt.png}} [[:​Instalace programů|Nainstalujte]] balík [[apt://​compizconfig-settings-manager|compizconfig-settings-manager]].
 +
 +=== Spuštění ===
 +
 +{{:​navigate.png}} V nabídce [[:​Unity/​Dash|Dash]] vyhledejte v části **Přizpůsobení** aplikaci **Manažer nastavení Compizu**.
 +
 +
 +====== Odkazy ======
 +  * [[http://​www.compiz-fusion.org/​|Domovská stránka Compiz Fusion]] {{:en.png}}
 +  * [[http://​www.pctuning.cz/​compiz_fusion-co_by_mohla_vista_umet.html|Compiz Fusion - co by mohla Vista umět...]] {{:​cz.png}} ​ - velmi zajímavý článek o Compiz Fusion
 +  * [[http://​www.pctuning.cz/​compiz_fusion-instalace_ladeni_a_vliv_na_vykon.html|Compiz Fusion - instalace, ladění a vliv na výkon]] {{:cz.png}}
  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)