faq:vývoj

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
faq:vývoj [2017/10/22 17:22]
ToMášMarný 18.04, bezúdržbová verze odkazů
faq:vývoj [2019/04/21 15:46] (aktuální)
ToMášMarný po vydání verze 19.04
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Vývoj ======
 +
 +
 +====== Jaká je aktuální vývojová verze a kde ji stáhnu? ======
 +
 +Aktuální vývojová verze je Ubuntu 19.10, jejíž finální vydání je [[https://​wiki.ubuntu.com/​ReleaseSchedule|naplánováno]] na říjen 2019.
 +
 +Odkazy ke stažení a další informace naleznete v příslušné sekci na [[http://​forum.ubuntu.cz/​index.php?​board=59.0|fóru]].
 +
 +====== Je rozumné použít vývojovou verzi i pokud jsem jen začínající/​mírně pokročilý uživatel? ======
 +
 +Rozhodně ne. Vývojové verze jsou vysoce nestabilní a vážné chyby se mohou objevit i v pozdějších betaverzích. Může se stát, že váš systém bude zcela nepoužitelný,​ můžete přijít o data a může být i vážně poškozen váš hardware. Vývojové verze jsou určeny pouze k testování zkušenými uživateli a vývojáři.
 +
 +{{:​link.png}} Shrnutí rizik a možných problémů při používání vývojových verzí naleznete na [[http://​forum.ubuntu.cz/​index.php?​topic=54337.0|našem fóru]].
 +
 +====== Jak mohu přejít na vývojovou verzi? ======
 +
 +Normálně se vývojová verze ve správci aktualizací neobjeví. Abyste tuto možnost měli, musíte správce aktualizací spustit [[:​Terminál|příkazem]] //​update-manager -d//. V raných fázích vývoje (před vydáním první alfa verze) je jedinou možností ruční přepis repozitářů a aktualizace pomocí //​dist-upgrade//​.
 +
 +====== Pokud nainstaluji některou z vývojových verzí, jak přejdu na další alfa (beta) verzi v pořadí? ======
 +
 +Pokud jednou nainstalujete vývojovou verzi, na další milníky (alfa 1, alfa 2, beta 1 a final beta) přechází systém automaticky pravidelnými aktualizacemi.