hry:fps:smokin_guns

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

hry:fps:smokin_guns [2019/02/25 18:21] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Smokin'​ Guns ======
  
 +{{.:​sg-logo.png}} **Smokin'​ Guns** je hra s tématikou Divokého západu, tudíž se zde střílí z koltů, winchestrovek atd. a nechybí zde ani Duel - tasení koltů a kdo koho dřív skolí. Hra je poměrně novou modifikací hry Quake III a tak trochu připomíná stařičkou hru Outlaws. Hra je to spíše multiplayerová,​ tudíž jen přes Internet nebo místní síť, ale není problém si zahrát proti botům, kteří jsou zatím nic moc. Hratelnost je na slušné úrovni a určitě Vás hra zabaví. Jedinou nevýhodou je, že hra je poměrně mladá, tudíž servery, kde se hraje, se teprvezačínají rozrůstat a občas i nějaký ten bug se objeví, ale nic to nemění na tom, že to je vskutku zábavné, navíc je hra stále ve vývoji. Pokud si tedy chcete připadat jak ve filmu 7 statečných,​ tak ji určitě zkuste ;-)
 +
 +{{ .:​sg1.jpg?​450 }}
 +
 +====== Instalace ======
 +
 +{{:​iconCircle.png}} Návod byl testován na [[:​vydání]] **Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex**. Pro hraní budete potřebovat zprovozněnou [[:​Ovladače grafických karet|3D akceleraci]].
 +
 +{{:​terminal.png}} Jako první si zajistíme správnou funkčnost hry patřičným pojmenováním potřebné knihovny ''​libopenal''​. Spusťte v [[Terminál|terminálu]] následující příkaz.
 +
 +<​code>​
 +sudo ln -s /​usr/​lib/​libopenal.so.1 /​usr/​lib/​libopenal.so.0
 +</​code>​
 +{{:​save.png}} Ze [[http://​www.smokin-guns.net/​|stránek hry]] si stáhněte archiv s hrou a rozbalte ho.
 +
 +{{:​package.png}} Ve složce s rozbalenou hrou najděte soubor ''​smokinguns.x86''​ a nastavte mu [[:​spustitelný příznak]].
 +
 +====== Spuštění ======
 +
 +{{:​exec.png}} Hru spustíte poklepáním na soubor ''​smokinguns.x86''​.
 +a zadáme spouštěcí příkaz takto
 +
 +{{:​launcher.png}} Pro pohodlnější spouštění doporučujeme vytvořit si [[:​spouštěč]].
 +
 +====== Tipy a triky ======
 +
 +===== Nabíjení =====
 +
 +Pokud máte dva kolty a dojdou vám v nich náboje, nabijete je stiskem klávesy <​key>​r</​key>​ a kliknutím myší (pravé nebo levé tlačítko určuje, která zbraň bude nabita jako první.
 +
 +===== Nákup vybavení =====
 +
 +Ve hře za zabití nepřítele,​ splnění úkolu nebo nalezení mincí či bankovek dostáváte peníze, za které můžete nakoupit další vybavení. Nakupování vyvoláte klávesou <​key>​b</​key>​.
 +
 +===== Módy zbraní =====
 +
 +Většina zbraní ve hře má dva módy. První mód použijete pomocí levého tlačítka myši, druhý pomocí pravého. U koltů je to například normální vs. rychlá střelba, u dvouhlavňové brokovnice střelba jednou nebo dvojitou ranou, také například zapalování dynamitu či zápalné lahve a podobně.
 +
 +===== Dynamit a zápalná láhev =====
 +
 +Dynamit se nemusí vždy zapalovat, pohozený na zemi se dá sestřelit a tím vybuchne. Pokud jej držíte v ruce někdo vám ho někdo sestřelí, tak to znamená konec. Často budete potřebovat dynamit k rozbití zdi, či trezoru abyste mohli ukrást peníze. Podobné je to se zápalnou lahví, pokud ji vhodíte již do hořícího místa, sama hned chytne.
 +
 +===== HitBody =====
 +
 +Ve hře funguje tzv. "​hitbody"​ - když někoho trefíte do nohy, tak mu to neubere tolik zdraví jako jedna rána do hlavy, která znamená okamžitou smrt.
 +
 +===== Zaměřovací kříž =====
 +
 +Zmenšení zaměřovacího křížku - pokud je kříž moc velký, tak na dálku není pořádně vidět zaměřená postava.
 +Jděte do [[:Skryté soubory|skrytého adresáře]] ''​.smokinguns/​smokinguns''​ ve vašem domovském adresáři a upravte soubor ''​q3config.cfg''​ změnou čísla u položky
 +
 +<​code>​
 +seta cg_crosshairSize "​25"​
 +</​code>​
 +například na ''​20''​ nebo ''​15''​.
 +
 +====== Řešení problémů ======
 +.
 +Pokud vám nejdou přehazovat zbraně pomocí čísel na klávesnici,​ před spuštěním hry si změňte [[:​Klávesové zkratky#​rozlozeni|rozložení klávesnice]] na anglickou (USA).
 +
 +Pokud vám nefunguje při použití dvou pistolí střílet z obou současně (současný stisk levého a pravého tlačítka myši) , jedná se nejspíš o tzv. //emulaci třetího tlačítka//​ - základní nastavení Ubuntu je takové, že stisk obou tlačítek myši najednou se rovná použití prostředního (třetího) tlačítka myši. Pro návod na vypnutí tohoto nastavení navštivte mezinárodní [[http://​ubuntuforums.org/​showpost.php?​p=6103262&​postcount=5|Ubuntu fórum]] {{:​en.png}}.
 +
 +====== Odstranění ======
 +
 +{{:​clear.png}} Jednoduše smažte složku s hrou.
 +
 +====== Odkazy ======
 +
 +  * [[http://​www.smokin-guns.net/​|Domovská stránka hry]] {{:en.png}}
  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)