hry:fps:smokin_guns

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

hry:fps:smokin_guns [2019/02/25 18:21] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Smokin' Guns ======
  
 +{{.:sg-logo.png}} **Smokin' Guns** je hra s tématikou Divokého západu, tudíž se zde střílí z koltů, winchestrovek atd. a nechybí zde ani Duel - tasení koltů a kdo koho dřív skolí. Hra je poměrně novou modifikací hry Quake III a tak trochu připomíná stařičkou hru Outlaws. Hra je to spíše multiplayerová, tudíž jen přes Internet nebo místní síť, ale není problém si zahrát proti botům, kteří jsou zatím nic moc. Hratelnost je na slušné úrovni a určitě Vás hra zabaví. Jedinou nevýhodou je, že hra je poměrně mladá, tudíž servery, kde se hraje, se teprvezačínají rozrůstat a občas i nějaký ten bug se objeví, ale nic to nemění na tom, že to je vskutku zábavné, navíc je hra stále ve vývoji. Pokud si tedy chcete připadat jak ve filmu 7 statečných, tak ji určitě zkuste ;-)
 +
 +{{ .:sg1.jpg?450 }}
 +
 +====== Instalace ======
 +
 +{{:iconCircle.png}} Návod byl testován na [[:vydání]] **Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex**. Pro hraní budete potřebovat zprovozněnou [[:Ovladače grafických karet|3D akceleraci]].
 +
 +{{:terminal.png}} Jako první si zajistíme správnou funkčnost hry patřičným pojmenováním potřebné knihovny ''libopenal''. Spusťte v [[Terminál|terminálu]] následující příkaz.
 +
 +<code>
 +sudo ln -s /usr/lib/libopenal.so.1 /usr/lib/libopenal.so.0
 +</code>
 +{{:save.png}} Ze [[http://www.smokin-guns.net/|stránek hry]] si stáhněte archiv s hrou a rozbalte ho.
 +
 +{{:package.png}} Ve složce s rozbalenou hrou najděte soubor ''smokinguns.x86'' a nastavte mu [[:spustitelný příznak]].
 +
 +====== Spuštění ======
 +
 +{{:exec.png}} Hru spustíte poklepáním na soubor ''smokinguns.x86''.
 +a zadáme spouštěcí příkaz takto
 +
 +{{:launcher.png}} Pro pohodlnější spouštění doporučujeme vytvořit si [[:spouštěč]].
 +
 +====== Tipy a triky ======
 +
 +===== Nabíjení =====
 +
 +Pokud máte dva kolty a dojdou vám v nich náboje, nabijete je stiskem klávesy <key>r</key> a kliknutím myší (pravé nebo levé tlačítko určuje, která zbraň bude nabita jako první.
 +
 +===== Nákup vybavení =====
 +
 +Ve hře za zabití nepřítele, splnění úkolu nebo nalezení mincí či bankovek dostáváte peníze, za které můžete nakoupit další vybavení. Nakupování vyvoláte klávesou <key>b</key>.
 +
 +===== Módy zbraní =====
 +
 +Většina zbraní ve hře má dva módy. První mód použijete pomocí levého tlačítka myši, druhý pomocí pravého. U koltů je to například normální vs. rychlá střelba, u dvouhlavňové brokovnice střelba jednou nebo dvojitou ranou, také například zapalování dynamitu či zápalné lahve a podobně.
 +
 +===== Dynamit a zápalná láhev =====
 +
 +Dynamit se nemusí vždy zapalovat, pohozený na zemi se dá sestřelit a tím vybuchne. Pokud jej držíte v ruce někdo vám ho někdo sestřelí, tak to znamená konec. Často budete potřebovat dynamit k rozbití zdi, či trezoru abyste mohli ukrást peníze. Podobné je to se zápalnou lahví, pokud ji vhodíte již do hořícího místa, sama hned chytne.
 +
 +===== HitBody =====
 +
 +Ve hře funguje tzv. "hitbody" - když někoho trefíte do nohy, tak mu to neubere tolik zdraví jako jedna rána do hlavy, která znamená okamžitou smrt.
 +
 +===== Zaměřovací kříž =====
 +
 +Zmenšení zaměřovacího křížku - pokud je kříž moc velký, tak na dálku není pořádně vidět zaměřená postava.
 +Jděte do [[:Skryté soubory|skrytého adresáře]] ''.smokinguns/smokinguns'' ve vašem domovském adresáři a upravte soubor ''q3config.cfg'' změnou čísla u položky
 +
 +<code>
 +seta cg_crosshairSize "25"
 +</code>
 +například na ''20'' nebo ''15''.
 +
 +====== Řešení problémů ======
 +.
 +Pokud vám nejdou přehazovat zbraně pomocí čísel na klávesnici, před spuštěním hry si změňte [[:Klávesové zkratky#rozlozeni|rozložení klávesnice]] na anglickou (USA).
 +
 +Pokud vám nefunguje při použití dvou pistolí střílet z obou současně (současný stisk levého a pravého tlačítka myši) , jedná se nejspíš o tzv. //emulaci třetího tlačítka// - základní nastavení Ubuntu je takové, že stisk obou tlačítek myši najednou se rovná použití prostředního (třetího) tlačítka myši. Pro návod na vypnutí tohoto nastavení navštivte mezinárodní [[http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=6103262&postcount=5|Ubuntu fórum]] {{:en.png}}.
 +
 +====== Odstranění ======
 +
 +{{:clear.png}} Jednoduše smažte složku s hrou.
 +
 +====== Odkazy ======
 +
 +  * [[http://www.smokin-guns.net/|Domovská stránka hry]] {{:en.png}}
  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)