instalace:z_minimalcd

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze Obě strany příští revize
instalace:z_minimalcd [2019/02/25 18:21]
127.0.0.1 upraveno mimo DokuWiki
instalace:z_minimalcd [2019/04/21 15:33]
ToMášMarný disco
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== Instalace z Minimal CD ====== ====== Instalace z Minimal CD ======
  
-{{..:​cd.png}} Minimal CD je další z možností instalace Ubuntu. Při instalaci pomocí Minimal CD se veškeré potřebné instalační balíky stahují až v průběhu instalace. Obraz tohoto CD má pak jen okolo 30 až 70 MB. Výhoda této instalace je dvojí. Za prvé se budou stahovat pouze ty balíky, které jsou při instalaci bezpodmínečně nutné, a za druhé tak získáte vždy nejaktuálnější verzi, která se nachází v repozitáři - odpadá tak nutnost aktualizace systému bezprostředně po jeho instalaci.+{{..:​cd.png}} Minimal CD je další z možností instalace Ubuntu. Při instalaci pomocí Minimal CD se veškeré potřebné instalační balíky stahují až v průběhu instalace. Obraz tohoto CD má pak jen okolo 50 až 70 MB. Výhoda této instalace je dvojí. Za prvé se budou stahovat pouze ty balíky, které jsou při instalaci bezpodmínečně nutné, a za druhé tak získáte vždy nejaktuálnější verzi, která se nachází v repozitáři - odpadá tak nutnost aktualizace systému bezprostředně po jeho instalaci.
  
 {{..:​info.png}} Malá velikost instalačního CD sebou také nese nutnost využití textového instalátoru,​ který jinak naleznete pouze na AlternateCD. {{..:​info.png}} Malá velikost instalačního CD sebou také nese nutnost využití textového instalátoru,​ který jinak naleznete pouze na AlternateCD.
Řádek 10: Řádek 10:
  
 ===== 32bit verze ===== ===== 32bit verze =====
 +
 +  * [[http://​archive.ubuntu.com/​ubuntu/​dists/​disco/​main/​installer-i386/​current/​images/​netboot/​mini.iso|Ubuntu 19.04 Disco Dingo]]
  
   * [[http://​archive.ubuntu.com/​ubuntu/​dists/​cosmic/​main/​installer-i386/​current/​images/​netboot/​mini.iso|Ubuntu 18.10 Cosmic Cuttlefish]]   * [[http://​archive.ubuntu.com/​ubuntu/​dists/​cosmic/​main/​installer-i386/​current/​images/​netboot/​mini.iso|Ubuntu 18.10 Cosmic Cuttlefish]]
Řádek 16: Řádek 18:
  
   * [[http://​archive.ubuntu.com/​ubuntu/​dists/​xenial/​main/​installer-i386/​current/​images/​netboot/​mini.iso|Ubuntu 16.04 Xenial Xerus]] (LTS - Long Term Support, verze s delší podporou)   * [[http://​archive.ubuntu.com/​ubuntu/​dists/​xenial/​main/​installer-i386/​current/​images/​netboot/​mini.iso|Ubuntu 16.04 Xenial Xerus]] (LTS - Long Term Support, verze s delší podporou)
- 
-  * [[http://​archive.ubuntu.com/​ubuntu/​dists/​trusty/​main/​installer-i386/​current/​images/​netboot/​mini.iso|Ubuntu 14.04 Trusty Tahr]] (LTS - Long Term Support, verze s delší podporou) 
  
  
 ===== 64bit verze ===== ===== 64bit verze =====
 +
 +  * [[http://​archive.ubuntu.com/​ubuntu/​dists/​disco/​main/​installer-amd64/​current/​images/​netboot/​mini.iso|Ubuntu 19.04 Disco Dingo]]
  
   * [[http://​archive.ubuntu.com/​ubuntu/​dists/​cosmic/​main/​installer-amd64/​current/​images/​netboot/​mini.iso|Ubuntu 18.10 Cosmic Cuttlefish]]   * [[http://​archive.ubuntu.com/​ubuntu/​dists/​cosmic/​main/​installer-amd64/​current/​images/​netboot/​mini.iso|Ubuntu 18.10 Cosmic Cuttlefish]]
Řádek 27: Řádek 29:
  
   * [[http://​archive.ubuntu.com/​ubuntu/​dists/​xenial/​main/​installer-amd64/​current/​images/​netboot/​mini.iso|Ubuntu 16.04 Xenial Xerus]] (LTS - Long Term Support, verze s delší podporou)   * [[http://​archive.ubuntu.com/​ubuntu/​dists/​xenial/​main/​installer-amd64/​current/​images/​netboot/​mini.iso|Ubuntu 16.04 Xenial Xerus]] (LTS - Long Term Support, verze s delší podporou)
- 
-  * [[http://​archive.ubuntu.com/​ubuntu/​dists/​trusty/​main/​installer-amd64/​current/​images/​netboot/​mini.iso|Ubuntu 14.04 Trusty Tahr]] (LTS - Long Term Support, verze s delší podporou) 
  
 ===== Další verze ===== ===== Další verze =====
  
 {{.:​link.png}} Odkazy pro stažení dalších verzí naleznete [[https://​help.ubuntu.com/​community/​Installation/​MinimalCD|zde]]. {{.:​link.png}} Odkazy pro stažení dalších verzí naleznete [[https://​help.ubuntu.com/​community/​Installation/​MinimalCD|zde]].
  • Poslední úprava: 2020/04/24 13:12
  • autor: AsciiWolf