programy:internet:posílání_sms

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

programy:internet:posílání_sms [2019/02/25 18:21] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Posílání SMS ======
  
 +{{:​cellphone.png}} **Posílání SMS** je v České Republice možné nejjednodušeji přes webové stránky jednotlivých operátorů. Na [[http://​www.vodafone.cz|Vodafone]] a na T-Mobile [[http://​www.t-zones.cz/​|t-zones]] lze posílat zdarma, na [[http://​www.cz.o2.com|Telefonica O2]] zprávy však nemají tradičních 160 znaků - musíme sms posílat po částech. Mnoho lidí však používá **specializované prográmky**,​ které umí sms posílat bez použití webového prohlížeče,​ a umožňují jim takové funkce, jako vlastní seznam kontaktů (není pak nutné vždy vyhledávat čísla), hromadné rozesílání zpráv, a další. Tyto programy jsou bohužel většinou pouze pro //OS Windows//. V tomto návodu si představíme možnosti, které mají uživatelé <ubu> **Ubuntu**.
 +
 +====== Jabber SMS transport ======
 +{{:​Jabber.png}} Asi nejlepší možností je využít možnost posílání SMS přes Jabber. [[:Jabber]] je komunikační protokol, podobný jako (v ČR nejznámější) ICQ, jen modernější a svobodný/​otevřený. Ubuntu pro něj obsahuje nejlepší podporu. Pro nás je ovšem důležité,​ že mnoho Jabber serverů nabízí [[http://​www.jabber.cz/​wiki/​SMS_transport|SMS transport]],​ který umožňuje zasílat SMS přímo z internetového klienta. Jaké to má výhody? Nepotřebujete žádnou další aplikaci, prostě si jen telefonní čísla přidáváte ke stávajícím kontaktům, a SMS jim posíláte, jako byste jim poslali obyčejnou zprávu. Také máte tuto možnost kdekoli, kam přijdete (škola, kavárna), prostě si jen pustíte [[http://​www.jabber.cz/​wiki/​Kategorie>​Webov%C3%AD_klienti|webového Jabber klienta]] v internetovém prohlížeči (podobně jako ICQ2Go), a opět jen vesele posíláte SMS.
 +
 +{{:​link.png}} Pokud vás tato možnost zaujala, navštivte článek [[:​Jabber]],​ kde naleznete návod, jak si zařídit Jabber účet. Také navštivte stránku [[http://​www.jabber.cz/​wiki/​SMS_transport|SMS transport]] pro ukázku jak si aktivovat SMS transport (návod je pro klienta //Gajim//, který si s Jabberem rozumí asi nejlépe a do Ubuntu lze jednoduše nainstalovat,​ podobně to však funguje i v klientovi [[:​Pidgin]],​ který už nyní nainstalovaný máte).
 +
 +====== Esmska ======
 +{{http://​esmska.googlecode.com/​svn/​wiki/​esmska-logo.png}} **Esmska** je program pro posílání SMS přes Internet. V Ubuntu funguje výborně a je to snad jediný program pro zasílání na české operátory běžící nativně na Linuxu.
 +
 +
 +{{ http://​esmska.googlecode.com/​svn/​wiki/​esmska.png }}
 +
 +{{:​link.png}} Přejděte na stránku [[Esmska]].
 +
 +====== Krteček ======
 +**Krteček** je program pro posílání SMS určený pro //MS Windows//, ovšem jako jeden z mála funguje i pod Ubuntu pomocí emulátoru [[:Wine]].
 +
 +
 +{{ .:​krtecek.png?​450 }}
 +
 +
 +{{:​link.png}} Přejděte na stránku [[Krteček]].
  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)