programy:internet:posílání_sms

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

programy:internet:posílání_sms [2019/02/25 18:21] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Posílání SMS ======
  
 +{{:cellphone.png}} **Posílání SMS** je v České Republice možné nejjednodušeji přes webové stránky jednotlivých operátorů. Na [[http://www.vodafone.cz|Vodafone]] a na T-Mobile [[http://www.t-zones.cz/|t-zones]] lze posílat zdarma, na [[http://www.cz.o2.com|Telefonica O2]] zprávy však nemají tradičních 160 znaků - musíme sms posílat po částech. Mnoho lidí však používá **specializované prográmky**, které umí sms posílat bez použití webového prohlížeče, a umožňují jim takové funkce, jako vlastní seznam kontaktů (není pak nutné vždy vyhledávat čísla), hromadné rozesílání zpráv, a další. Tyto programy jsou bohužel většinou pouze pro //OS Windows//. V tomto návodu si představíme možnosti, které mají uživatelé <ubu> **Ubuntu**.
 +
 +====== Jabber SMS transport ======
 +{{:Jabber.png}} Asi nejlepší možností je využít možnost posílání SMS přes Jabber. [[:Jabber]] je komunikační protokol, podobný jako (v ČR nejznámější) ICQ, jen modernější a svobodný/otevřený. Ubuntu pro něj obsahuje nejlepší podporu. Pro nás je ovšem důležité, že mnoho Jabber serverů nabízí [[http://www.jabber.cz/wiki/SMS_transport|SMS transport]], který umožňuje zasílat SMS přímo z internetového klienta. Jaké to má výhody? Nepotřebujete žádnou další aplikaci, prostě si jen telefonní čísla přidáváte ke stávajícím kontaktům, a SMS jim posíláte, jako byste jim poslali obyčejnou zprávu. Také máte tuto možnost kdekoli, kam přijdete (škola, kavárna), prostě si jen pustíte [[http://www.jabber.cz/wiki/Kategorie>Webov%C3%AD_klienti|webového Jabber klienta]] v internetovém prohlížeči (podobně jako ICQ2Go), a opět jen vesele posíláte SMS.
 +
 +{{:link.png}} Pokud vás tato možnost zaujala, navštivte článek [[:Jabber]], kde naleznete návod, jak si zařídit Jabber účet. Také navštivte stránku [[http://www.jabber.cz/wiki/SMS_transport|SMS transport]] pro ukázku jak si aktivovat SMS transport (návod je pro klienta //Gajim//, který si s Jabberem rozumí asi nejlépe a do Ubuntu lze jednoduše nainstalovat, podobně to však funguje i v klientovi [[:Pidgin]], který už nyní nainstalovaný máte).
 +
 +====== Esmska ======
 +{{http://esmska.googlecode.com/svn/wiki/esmska-logo.png}} **Esmska** je program pro posílání SMS přes Internet. V Ubuntu funguje výborně a je to snad jediný program pro zasílání na české operátory běžící nativně na Linuxu.
 +
 +
 +{{ http://esmska.googlecode.com/svn/wiki/esmska.png }}
 +
 +{{:link.png}} Přejděte na stránku [[Esmska]].
 +
 +====== Krteček ======
 +**Krteček** je program pro posílání SMS určený pro //MS Windows//, ovšem jako jeden z mála funguje i pod Ubuntu pomocí emulátoru [[:Wine]].
 +
 +
 +{{ .:krtecek.png?450 }}
 +
 +
 +{{:link.png}} Přejděte na stránku [[Krteček]].
  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)