Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
starcraft [2012/07/28 15:54]
Ubuntu
starcraft [2019/02/25 18:21] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Starcraft ======
  
 +**Starcraft** je světoznámá postarší strategie, která se dodnes hraje na světových turnajích. Proti sobě bojují tři naprosto odlišné rady Lidí, Zergů a Protossů. Pod Ubuntu se dá tato hra zprovoznit pomocí aplikace [[Wine]].
 +
 +{{.:​wine.png}} Pokud umíte anglicky, doporučujeme vám postupovat podle návodů [[http://​appdb.winehq.org/​objectManager.php?​sClass=version&​iId=51|StarCraft]] a [[http://​appdb.winehq.org/​objectManager.php?​sClass=version&​iId=149|BroodWar]] na stránkách Wine.
 +
 +====== Instalace ======
 +Pro hraní budete potřebovat originální hru Starcraft + případný datadisk Broodwar. Wine nemá problémy s ochranou proti kopírování,​ která je na médiích, ale jen pokud máte opravdu originální média.
 +
 +  * Nainstalujte [[Wine]].
 +  * Pomocí Wine nainstalujte Starcrafta + datadisk.
 +  * Pokud nemáte již nainstalovaný nejnovější patch (nyní 14-Dub-08: verze 1.15.2) tak buď si jej stáhněte a nainstalujte,​ např. na oficiálních stránkách blizzardu, nebo vstupte do battlenetu, např.na Evropu a bude vám automaticky nabídnuto stáhnutí nejnovějšího patche.
 +  * Pak stáhněte tento prográmek [[ftp://​ftp.theabyss.ru/​sc/​ta_battle.exe|ta_battle.exe]],​ ten spusťte pomocí Wine. Mmožná se vám stane, že nebudete moci spustit tento prográmek - mě chyběla knihovna [[http://​arcisit.wz.cz/​MSVBVM60.DLL.exe|MSVBVM60.DLL.EXE]]. V tom případě nainstalujte DLL tam kam vám instalátor nabídne a poté spusťte ta_battle.exe. Tím se vám přidá free server ICC (TheAbyss) do nabídek v Battlenetu.
 +  * Pokud jste provedli instalaci patche po nainstalování ICC severu (ta_battle.exe),​ tak jej budete muset znovu spustit, poněvadž se přepíše v registrech.
 +  * Poté by Vám mělo jít se připojit na battlenet ICC serveru.
 +
 +====== Možné problémy ======
 +  * Při instalování patche jsem musel ručně měnit práva pro adresáře (pro změnu souborů), do kterých se zapisují soubory z patche. Už si nepamatuji přesně, které. Na to dojdete.
 +  * Hlavní problém, který nastal a přetrvává (možná je to problém WINE verze) je ten, že se špatně vykresluje okno battlenetu, čili buttonky apod. ale dá se to přežít.
 +  * Btw. k samotnému battlenetu potřebujete mít nainstalovaný balík s msttcorefonts,​ bez těchto fontů battlenet spadne (čili i celá aplikace).