starcraft

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Následující verze
Předchozí verze
starcraft [2012/07/28 14:40]
Ubuntu vytvořeno
starcraft [2019/02/25 18:21] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Starcraft ======
  
 +**Starcraft** je světoznámá postarší strategie, která se dodnes hraje na světových turnajích. Proti sobě bojují tři naprosto odlišné rady Lidí, Zergů a Protossů. Pod Ubuntu se dá tato hra zprovoznit pomocí aplikace [[Wine]].
 +
 +{{.:wine.png}} Pokud umíte anglicky, doporučujeme vám postupovat podle návodů [[http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=51|StarCraft]] a [[http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=149|BroodWar]] na stránkách Wine.
 +
 +====== Instalace ======
 +Pro hraní budete potřebovat originální hru Starcraft + případný datadisk Broodwar. Wine nemá problémy s ochranou proti kopírování, která je na médiích, ale jen pokud máte opravdu originální média.
 +
 +  * Nainstalujte [[Wine]].
 +  * Pomocí Wine nainstalujte Starcrafta + datadisk.
 +  * Pokud nemáte již nainstalovaný nejnovější patch (nyní 14-Dub-08: verze 1.15.2) tak buď si jej stáhněte a nainstalujte, např. na oficiálních stránkách blizzardu, nebo vstupte do battlenetu, např.na Evropu a bude vám automaticky nabídnuto stáhnutí nejnovějšího patche.
 +  * Pak stáhněte tento prográmek [[ftp://ftp.theabyss.ru/sc/ta_battle.exe|ta_battle.exe]], ten spusťte pomocí Wine. Mmožná se vám stane, že nebudete moci spustit tento prográmek - mě chyběla knihovna [[http://arcisit.wz.cz/MSVBVM60.DLL.exe|MSVBVM60.DLL.EXE]]. V tom případě nainstalujte DLL tam kam vám instalátor nabídne a poté spusťte ta_battle.exe. Tím se vám přidá free server ICC (TheAbyss) do nabídek v Battlenetu.
 +  * Pokud jste provedli instalaci patche po nainstalování ICC severu (ta_battle.exe), tak jej budete muset znovu spustit, poněvadž se přepíše v registrech.
 +  * Poté by Vám mělo jít se připojit na battlenet ICC serveru.
 +
 +====== Možné problémy ======
 +  * Při instalování patche jsem musel ručně měnit práva pro adresáře (pro změnu souborů), do kterých se zapisují soubory z patche. Už si nepamatuji přesně, které. Na to dojdete.
 +  * Hlavní problém, který nastal a přetrvává (možná je to problém WINE verze) je ten, že se špatně vykresluje okno battlenetu, čili buttonky apod. ale dá se to přežít.
 +  * Btw. k samotnému battlenetu potřebujete mít nainstalovaný balík s msttcorefonts, bez těchto fontů battlenet spadne (čili i celá aplikace).
  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)