vyhrazené_formáty:přehrávání_dvd

Přehrávání DVD

Většina komerčních DVD je zašifrována pomocí CSS, které se pokouší omezovat software, který může přehrávat DVD.

Podle návodu si přidejte zdroj Medibuntu a nainstalujte balík libdvdcss2.

Po instalaci tohoto balíku by měly být všechny běžné přehrávače schopné takto chráněná DVD načíst a přehrát.

V některých státech světa (USA, Japonsko) je obcházení ochran DVD trestným činem (bez ohledu na to, že si chcete pouze přehrát legálně zakoupený film). V případě, že bydlíte nebo cestujete mimo země Evropské unie, raději se před použitím libdvdcss seznamte s místním právem.

Nastavení regionálních kódů DVD

Pokud se váš DVD přehrávač pravidelně uzamyká, když se pokoušíte přehrát DVD, nastavení vašeho přehrávače pravděpodobně neodpovídá regionálnímu kódu DVD. Regionální kódy jsou forma ochrany výrobců. Například si nemůžete přehrát DVD vydané v Japonsku (region 2) na DVD přehrávači ze Spojených států (region 1), aniž byste modifikovali regionální kód přehrávače. Můžete zobrazovat a modifikovat regionální kód vašeho přehrávače pomocí nástroje regionset.

Autor nástroje regionset píše: „Při dodávce většina DVD přehrávačů nemá nastaven regionální kód. Software mechaniky umožňuje změnu tohoto kódu, ale téměř většina přehrávačů je omezena na pět změn. Po páté změně přehrávač zůstane uzamknut na daném kódu - na některých mechanikách můžete aktualizovat software mechaniky a mít dalších pět změn, na některých už ale nebudete schopni provést žádnou další změnu.“

Většina přehrávačů (např. MPlayer/VLC) spolu s většinou DVD mechanik je schopna ignorovat regionální nastavení. Nicméně tento kód musí být na něco nastaven; pokud nebyl počátečně nastaven, ani regionálně-neomezené DVD nepůjdou přehrát. Také pokud je nutné prolomit CSS klíč, může to někdy trvat až několik minut, než se to povede.

Pro změnu regionálního kódu na svém přehrávači vložte DVD ze svého regionu do přehrávače a udělejte následující:

  • Nainstalujte balík regionset
  • Pro spuštění regionset spusťte příkaz
regionset
  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • autor: 127.0.0.1