adobe_photoshop

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

adobe_photoshop [2019/02/25 18:21] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Adobe Photoshop ======
  
 +{{.:IconArt-Small.png}} **Adobe Photoshop** je jeden z nejznámějších (a nejdražších) dostupných grafických editorů. Bohužel je vydáván pouze ve verzi pro MAC OS/OSX a Windows. To ovšem při mírné snaze není problém, stačí použít prostředí [[http://www.winehq.com/|Wine]], případně zvolit cestu přes VirtualBox/Windows coby sekundární prostředí. Samozřejmě nic není dokonalé, a zvláště Wine, proto se může stát, že něco nebude fungovat.
 +
 +{{.:gimp-icon.png}} Běžní uživatelé můžou jako grafický editor používat [[GIMP]], který má obrovské možnosti, a je obsažen v Ubuntu hned po instalaci. GIMP je připraven i pro profesionální využití, dokonce umí používat pluginy z Photoshopu. Tento návod je tedy určen spíše jen pro ty, kteří Photoshop nezbytně potřebují, a usnadní jim to např. přechod z jiného operačního systému.
 +
 +{{.:IconTip.png}} K dispozici jsou dvě verze návodu:
 +
 +  * [[Adobe Photoshop CS2]]
 +  * [[Adobe Photoshop 7]]
 +
 +{{.:info.png}} Pokud by vám Adobe Photoshop na Ubuntu i po projití návodu pořádně nefungoval, a vy potřebovali kvalitní komerční editor, můžete vyzkoušet slovenský [[http://www.kanzelsberger.com/pixel/?page_id=12|Pixel]]. Je to nativní (nejen) linuxová aplikace (tzn. žádné problémy s provozem), má opravdu velkou škálu možností, a jeho cena je v porovnání s Photoshopem směšně nízká. Jako alternativa je určitě vhodný za zvážení.
  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)