kde_koupit_počítač_s_ubuntu

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
kde_koupit_počítač_s_ubuntu [2014/05/29 10:14]
Viktor Ježek Přidána zkušenost s předinstalací Ubuntu u TSB
kde_koupit_počítač_s_ubuntu [2019/02/25 18:21] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Kde koupit počítač s Ubuntu ======
  
 +{{:​computer.png}} Pokud si chcete kupovat nový stolní počítač či notebook a uvažujete o provozování **Ubuntu** jako jeho operačního systému, určitě není špatný nápad podívat se nejprve po obchodech, kde je již Ubuntu na prodávaném počítači předinstalováno. Jedna z výhod je, že nemusíte ztrácet čas s instalací a nastavováním,​ vše už máte připraveno. Druhá z výhod je, že hardware v daném počítači by měl fungovat v Ubuntu bezproblémově,​ když už na něj prodejce Ubuntu předinstaloval. Můžete se tak vyhnout komplikacím s některými typy hardwaru, které jsou funkční jen pod jediným majoritním operačním systémem, a nikoliv pod Linuxem. Posledním argumentem je, že takovýto výrobci si určitě zaslouží podporovat, protože napomáhají rozšíření Linuxu mezi obyčejnými uživateli (pokud to dělají opravdu zodpovědně a nemají to jen jako marketingový tah).
 +
 +{{:​iconCircle.png}} V tomto článku je seznam obchodů prodávájících počítače s předinstalovaným operačním systémem **Ubuntu**. Pokud máte nějaké zkušenosti s uvedenými obchody, neváhejte, a připište k dané firmě svůj komentář. Pomůžete mnoha dalším lidem ve výběru. Jen prosíme o registraci pod jménem na naší wiki před přispěním,​ anonymní komentáře by neměli takovou váhu. Pokud znáte další firmu splňující požadavky, připište ji do seznamu.
 +
 +{{:​link.png}} Podobný, jen rozsáhlejší seznam, můžete nalézt na stránkách [[http://​www.pclinux.cz/​|PC Linux]]. Je to seznam prodejců PC s libovolným Linuxem, avšak distribuce tam jsou vyjmenovány,​ takže si tam lehce můžete vyhledat Ubuntu.
 +
 +{{:​info.png}} Taktéž si můžete nechat Linux na svůj stávající počítač [[http://​instalace.linux.cz/​|odborně nainstalovat]].
 +
 +Pokud nehodláte kupovat celý počítač ale jen jednotlivé součásti, navštivte naši stránku [[Podporovaný hardware]].
 +
 +====== Ověřené obchody ======
 +V této sekci jsou obchody, se kterými mají uživatelé (kladné) zkušenosti,​ nebo daná firma má na svých stránkách dostatečné informace, aby bylo zřejmé, že se o podporu Ubuntu/​Linuxu opravdu zajímá, a nejedná se jen o marketingový tah.
 +
 +
 +//zatím prázdné//
 +
 +
 +//Do ověřených obchodů lze přidat jen ty obchody, ke kterým existuje povícero uživatelských zkušeností,​ a budou zde odkázány.//​
 +
 +====== Neověřené obchody ======
 +V této sekci jsou obchody, se kterými nemají uživatelé žádné osobní zkušenosti,​ nebo daná firma nemá na svých stránkách dostatečně podrobné informace, jako např. jestli je Ubuntu nainstalované jen na vybraných sestavách či na požádání na jakékoliv; jestli firma zkouší funkčnost daného hardwaru v Ubuntu (různé modemy,WiFi karty,...), aby zákazník pak nebyl nemile překvapen; apod.
 +
 +  * [[http://​www.actual.cz/​|Actual Linux]]
 +  * [[http://​www.webstep.net/​|WebStep]] - V obchodě si můžete vyzkoušet různé distribuce včetně Ubuntu, vyzkoušet si můžete i samotnou instalaci Linuxu
 +  * [[http://​interlink.tsbohemia.cz/​|T.S.Bohemia]] - V obchodě je možné koupit PC Barbone s předinstalovaným systémem Ubuntu.
 +  * [[http://​simplix.cz/​|Simplix.cz]] - vlastní PC sestavy s připraveným Ubuntu
 +  * [[http://​vtservis.cz/​index.php?​option=com_content&​view=article&​id=18&​Itemid=23|VT SERVIS s.r.o.]] - vlastní PC sestavy s předinstalovaným Ubuntu
 +  * [[http://​www.nway.cz/​|nway.cz]] vlastní nebo seriově vyráběné PC sestavy, mini a notebooky s Linuxem, zejména Ubuntu. Technická podpora a servis.
 +  * [[http://​pocitace-na-miru.cz/​|pocitace-na-miru.cz]] sestavy na míru s Ubuntu, servis, poradenství a konzultace. Naučíme s Ubuntu, vyladíme a přizpůsobíme systém Vašim potřebám. Zlín a široké okolí.
 +
 +{{:​eyes.png}} Firmy, myslíte si, že sem patříte? Tak se sem prostě připište.
 +
 +====== Komentáře,​ zkušenosti ======
 +  * [[http://​interlink.tsbohemia.cz/​|T.S.Bohemia]] ‒ Předinstalování Ubuntu lze zvolit při konfiguraci jakékoliv sestavy Barbone
 +
 +====== Odkazy ======
 +  * [[Podporovaný hardware]] - seznam hardwaru kompatibilního s Ubuntu/​Linuxem
 +
 +{{page>​úpravy/​aktualizace}}
  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)