Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
phatch [2012/07/27 18:10]
Ubuntu
phatch [2019/02/25 18:21] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Phatch ======
  
 +{{.:​phatch-icon.png}} **Phatch** je trochu neobvyklým,​ ale mocným nástrojem na hromadnou úpravu fotek či obrázků. Dokáže upravovat všechny obrázky a fotky zahrnuté v jedné složce. Obsahuje mnoho možností úprav od běžného zmenšení či zvětšení na jednu velikost, či procentuální úpravu velikosti. Obsahuje nejrůznější modifikace, filtry, efekty, které je možné použít při jedné úpravě. Všechny požadované změny se nejprve zvolí v hlavním okně a následně se vybere složka či konkrétní fotografie, obrázek k úpravě a spustí se samotná úprava.
 +
 +{{ .:​phatch.png?​250 }}
 +
 +====== Instalace ======
 +
 +{{.:​apt.png}} [[Nainstalujte]] balík [[apt://​phatch|phatch]]
 +
 +===== Instalace nejnovější verze =====
 +
 +{{.:​apt.png}} Pokud chcete mít stále aktuální verzi aplikace Phatch, [[Přidávání zdrojů|přidejte]] si následující zdroj:
 +<​code>​
 +ppa:​stani/​ppa
 +</​code>​
 +{{.:​apt.png}} Nyní nainstalujte balík [[apt://​phatch|phatch]]
 +
 +====== Spuštění ======
 +{{.:​navigate.png}} Spusťte **Aplikace → Grafika → Phatch Photo Batch Processor**,​ případně příkazem %%phatch%%.
 +
 +
 +===== Zpracování fotografií =====
 +Na výše uvedeném obrázku vidíte program Phatch bez použité položky pro úpravu. Již na hlavní části programu vám program píše, abyste zvolili **+** k přidání nějakého efektu. Zvolte tlačítko **+** , které posktytne mnoho voleb k úpravám fotografíí a obrázků viz. následující obrázek.
 +
 +<WRAP centeralign>​
 +{{.:​vyber.png?​300}} {{.:​uprava.png?​200}}
 +</​WRAP>​
 +
 +Na výše uvedeném obrázku vidíte již přidané některé položky k úpravě fotografií. Nezapomeňte na závěr přidat položku **uložit** a nastavit parametry. Pokud tuto položku na závěr nepřidáte,​ sice se nic nestane, ale program ohlásí, že sám tuto položku přidá.
 +
 +
 +{{ .:​konverze.png?​250 }}
 +
 +
 +Pokud jste spokojeni s nastavením položek, můžete kliknout na ikonku "​provést akci" vedle ikonky **+**. Zobrazí se dialog, který vidíte výše. Tlačítkem procházet zvolte adresář či soubor fotografie. Můžete navolit typy podporavaných formátů a některé další atributy.
 +
 +====== Odstranění ======
 +{{.:​clear.png}} [[Odstraňte]] balík ''​phatch''​.
 +
 +====== Odkazy ======
 +  * [[http://​photobatch.stani.be/​|Domovská stránka programu Phatch]] {{.:​en.png}}
 +  * [[http://​www.abclinuxu.cz/​software/​grafika/​bitmapy/​phatch-photo-batch-processor|Phatch na ABC linuxu]] {{.:​cz.png}}
 +  * [[http://​www.linuxexpres.cz/​software/​phatch-photo-batch-processor-hromadna-uprava-fotografii|Phatch:​ Hromadná úprava fotografií]] {{.:​cz.png}}