Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
phoronixtestsuite [2013/03/01 12:00]
Vojtěch Trefný old revision restored
phoronixtestsuite [2019/02/25 18:21] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== PhoronixTestSuite ======
  
 +[[http://​www.phoronix-test-suite.com|Phoronix Test Suite]] je velice mocný nástroj pro testování výkonu desktopových linuxových systémů. Jeho součástí je celá řada testu a benchmarků nejrůznějších systémových komponent. Je vyvíjen a spravován skupinou kolem serveru [[http://​www.phoronix.com|Phoronix.com]],​ který se zabývá děním okolo linuxu obecně, testováním a srovnávání jednotlivých distribucí,​ hardwaru a ovladačů.
 +
 +====== Instalace ======
 +===== Vlastní program =====
 +Na domovských stránkách ​ projektu, v sekci [[http://​www.phoronix-test-suite.com/?​k=downloads|download]] naleznete aktuální verzi programu a stručný popis instalace pro nejrůznější distribuce. Většina uživatelů <ubu> **Ubuntu** by měla sáhnout po připraveném [[http://​wiki.ubuntu.cz/​Instalace%20program%C5%AF#​Bal.2BAO0-ky|deb balíčku]],​ se kterým se nainstalují i všechny potřebné závislosti. Zkušenější uživatelé mohou sáhnout po zdrojovém kódu a program si zkompilovat sami, viz [[http://​wiki.ubuntu.cz/​Instalace%20program%C5%AF/​Zdrojov%C3%A9%20k%C3%B3dy|Instalace programů/​Zdrojové kódy]]. V tomto případě je však nutné doinstalovat potřebné závislosti,​ konkrétně balíček ''​php-cli''​.
 +===== Grafické rozhraní =====
 +Od verze 1.8 (Selbu) obsahuje Phoronix Test Suite i grafické rozhraní. K jeho provozu je však potřeba ''​php-gtk2''​ modul, který není dostupný z repozitářů,​ ani ve formě deb balíčku.(přinejmenším pro všechny platformy), a tak je nutné jej vlastnoručně zkompilovat ze zdrojového kódu. Postupujte následovně:​
 +<​code>​
 +cd ~/
 +wget http://​gtk.php.net/​do_download.php?​download_file=php-gtk-2.0.1.tar.gz
 +tar zxvf php-gtk-2.0.1.tar.gz
 +sudo apt-get install build-essential php5-cli php5-dev libgtk2.0-dev libglade2-dev
 +cd php-gtk-2.0.1
 +wget http://​www.opsat.net/​temp/​buildfix.diff
 +patch -p1 < buildfix.diff
 +./buildconf
 +./configure
 +make
 +make install
 +</​code>​Sadou těcho příkazu stáhnete do domovské složky tarball se zdrojovým kódem php-get, extrahujete jeho obsah, aplikujete path (nutné!), zkompilujete a nainstalujete. Pokud chcete akci provádět v jiné než domovsaké složce, změňte první příkaz ''​cd ~/''​ na ''​cd požadovaná_cesta''​. Nakonec je ještě nutní editovat soubor ''​php.ini'',​ aby zkompilovaný soubor atuomaticky nahrával:
 +<​code>​
 +sudo gedit /​etc/​php5/​cli/​php.ini
 +</​code>​Najděte sekci ''"​Dynamic Extensions"''​ a přidejte do ní řádek
 +<​code>​
 +extension=php_gtk2.so
 +</​code>​Nyní můžete vyzkoušet funkčnost ''​php-gtk''​ modulu pomocí zadáním (z adresáře, kam se rozbalili zdrojové kódy modulu):
 +<​code>​
 +cd demos/
 +php phpgtk2-demo.php
 +</​code>​====== Použití programu ======
 +===== V příkazové řádce =====
 +===== V grafickém rozhraní =====
 +====== Odkazy ======
 +  * Domovská stránka programu: [[http://​www.phoronix-test-suite.com/​]]