programy:multimédia:umplayer

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

programy:multimédia:umplayer [2019/02/25 18:21] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== UMPlayer ======
 +{{.:umplayer-icon.png}} **UMPlayer** (Universal Media Player) představuje multiplatformní grafickou nadstavbu pro univerzální multimediální přehrávač [[:MPlayer]]. UMPlayer díky více jak 270 vestavěným kodekům dokáže přehrát prakticky jakékoli video nebo audio a poradí si také hudební CD, filmy na DVD a zvládá přehrávat spolupracovat s [[:TV karty|televizními kartami]] a umí přímo přehrávat videa z YouTube a SHOUTcast. Zvládá také automaticky vyhledávat titulky na [[http://www.opensubtitles.org|OpenSubtitles]] a mnohé další.
  
 +UMPlayer by také měl představovat náhradu pro populární [[:SMPlayer]] jehož vývoj v poslední době poněkud stagnuje.
 +
 +{{ .:umplayer.png }}
 +
 +====== Instalace ======
 +
 +{{:package.png}} Z [[http://www.umplayer.com/download/|domovské stránky]] programu si stáhněte instalační balíky pro vaši verzi Ubuntu (balíky jsou dva - ''umplayer'' sloužící pro instalaci samotného programu a ''umplayer-translations'', který obsahuje překlady včetně češtiny) a poklepáním je [[:Instalace programů|nainstalujte]].
 +
 +====== Spuštění ======
 +
 +{{:navigate.png}} Program můžete spustit s pomocí nabídky aplikací, nachází se v kategorii **Multimédia** pod názvem **UMPlayer**.
 +
 +====== Tipy a triky ======
 +
 +===== YouTube =====
 +
 +UMPlayer umožňuje přímo sledovat videa z populárního serveru YouTube. Pro nalezení videa můžete použít vyhledávací pole v levém horním rohu aplikace.
 +
 +{{ .:umplayer-youtube.png?450 }}
 +
 +{{:save.png}} Vybrané video si můžete také uložit na disk, stačí využít tlačítka "nahrávání" v dolní části okna programu. Takto nahraná/uložená videa naleznete v adresáři ''.config/umplayer/recordings'' (jedná se o [[:Skryté soubory|skrytý]] adresář ve vašem domovském adresáři).
 +
 +====== Odstranění ======
 +
 +{{:clear.png}} [[:Instalace programů|Odstraňte]] balíky ''umplayer'' a ''umplayer-translations''.
 +
 +====== Odkazy ======
 +  * [[http://www.umplayer.com/download/|Domovská stránka programu]] {{:en.png}}
  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)