programy:práce_s_daty:nautilus

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
programy:práce_s_daty:nautilus [2019/02/25 18:21]
127.0.0.1 upraveno mimo DokuWiki
programy:práce_s_daty:nautilus [2020/05/03 23:19]
Adam Uxes update nautilus screenshots 2
Řádek 5: Řádek 5:
 Práce v //Nautilu// je velice intuitivní, stačí v podstatě jen přetahovat ikony myší a klikat. Nautilus vytváří živé náhledy textových souborů, obrázků, videí a dokonce i hudebních souborů, umí pracovat se záložkami, umí připojovat a odpojovat archivy a iso obrazy disků, umí obnovovat soubory z koše na místo původního umístění, podporuje inteligentní výběr a kopírování souborů, pluginy a spoustu dalších zajímavých a užitečných funkcí. Práce v //Nautilu// je velice intuitivní, stačí v podstatě jen přetahovat ikony myší a klikat. Nautilus vytváří živé náhledy textových souborů, obrázků, videí a dokonce i hudebních souborů, umí pracovat se záložkami, umí připojovat a odpojovat archivy a iso obrazy disků, umí obnovovat soubory z koše na místo původního umístění, podporuje inteligentní výběr a kopírování souborů, pluginy a spoustu dalších zajímavých a užitečných funkcí.
  
-{{ .:nautilus_home.png?450 }}+{{ .:nautilus_focal_fossa.png?450 }}
  
 ===== Operace se soubory ===== ===== Operace se soubory =====
Řádek 25: Řádek 25:
  
 ===== Změna pohledu na soubory ===== ===== Změna pohledu na soubory =====
-Ve výchozím stavu vidíte adresáře a soubory jako velké ikony uspořádané do řádků. Tyto položky se dají uspořádat také jako seznam seřazený do jednoho sloupce, a to výběrem pohledu "zobrazit jako seznam" v rozvinovací roletce v pravém horním rohu a nově také jako seznam malých ikonek řazený ve sloupcích. Ve všech pohledech se dá velikost ikon taktéž měnit pomocí rozvinovací nabídky. Uspořádání položek se dá nastavit pomocí menu //Soubory// → //Předvolby//, záložka ''Zobrazit''.+Ve výchozím stavu vidíte adresáře a soubory jako velké ikony uspořádané do řádků. Tyto položky se dají uspořádat také jako seznam seřazený do jednoho sloupce, a to výběrem pohledu "zobrazit jako seznam" kliknutím na seznam v pravém horním rohu. Ve všech pohledech se dá velikost ikon taktéž měnit pomocí rozvinovací nabídky. Uspořádání položek se dá nastavit pomocí menu //Soubory// → //Předvolby//, záložka ''Zobrazit''.
  
 Pokud některou z těchto vlastností chcete nastavit jako výchozí způsob zobrazení, stačí si to lehce nastavit v menu //Soubory// → //Předvolby//. Pokud některou z těchto vlastností chcete nastavit jako výchozí způsob zobrazení, stačí si to lehce nastavit v menu //Soubory// → //Předvolby//.
  
-{{ .:nautilus-nastavenipohledu.png }}+{{ .:nautilus_focal_fossa_file_list.png }}
  
 ===== Záložky v panelu Místa ===== ===== Záložky v panelu Místa =====
Řádek 39: Řádek 39:
 Standardně se cesta k aktuálnímu adresáři zobrazuje v podobě klikatelných tlačítek, které jsou velice pohodlné, pokud chcete rychle cestovat úrovněmi adresářů nahoru a dolů. Standardně se cesta k aktuálnímu adresáři zobrazuje v podobě klikatelných tlačítek, které jsou velice pohodlné, pokud chcete rychle cestovat úrovněmi adresářů nahoru a dolů.
  
-{{ .:nautilus-cesta1.png }}+{{ .:nautilus_navigation1.png }}
  
 Pokud ovšem chcete vidět cestu v klasické podobě, nebo napsat cestu vlastní, je možné zobrazení přepnout: Pokud ovšem chcete vidět cestu v klasické podobě, nebo napsat cestu vlastní, je možné zobrazení přepnout:
Řádek 45: Řádek 45:
   * Klávesovou zkratkou <key>C-l</key>   * Klávesovou zkratkou <key>C-l</key>
  
-{{ .:nautilus-cesta2.png }}+{{ .:nautilus_navigation2.png }}
  
 Nyní se už dá pohodlně psát cesta, a to nejen adresa adresářů, ale třeba i vzdálených zdrojů, a to ve tvaru: Nyní se už dá pohodlně psát cesta, a to nejen adresa adresářů, ale třeba i vzdálených zdrojů, a to ve tvaru:
Řádek 65: Řádek 65:
   * Klávesová zkratka: <key>C-h</key>   * Klávesová zkratka: <key>C-h</key>
  
-{{ .:nautilus-nabidka.png }}+{{ .:nautilus_nadika1.png }}
  
 ===== Hledání souborů ===== ===== Hledání souborů =====
  • Poslední úprava: 2020/05/03 23:19
  • autor: Adam Uxes