stormblue_a9

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Následující verze
Předchozí verze
stormblue_a9 [2012/07/28 14:43]
Ubuntu vytvořeno
stormblue_a9 [2019/02/25 18:21] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Stormblue A9+ ======
  
 +{{.:​ipod.png}} **Stormblue A9+** je multimediální přehrávač od relativně neznámé korejské firmy [[http://​stormblue.co.kr|Stormblue]].
 +
 +====== Připojení ======
 +{{.:​ethernet.png}} Po připojení přehrávače dodávaným kabelem k PC přehrávač zapněte. Za několik vteřin bude přehrávač rozpoznán jako externí pevný disk, takže nahrávat soubory na něj nebude problém. Pokud je v přehrávači vložená paměťová karta, bude také rozpoznána jako další externí pevný disk.
 +
 +{{.:​warning.png}} Stormblue A9+ bohužel neřadí soubory podle abecedy, ale podle času přidání. Zde může nastat problém, protože Linux nekopíruje soubory podle abecedy. Toto se dá obejít použitím těchto nebo podobných příkazů:
 +
 +<​code>​
 +cd Hudba
 +find * -type d | sort | while read s; do mkdir -vp "/​media/​Stormblue/​COPIED/​$s";​ done;
 +find * -type f | sort | while read s; do cp -v "​$s"​ "/​media/​Stormblue/​COPIED/​$s";​ done;
 +</​code>​
 +====== Video ======
 +{{.:​video.png}} Protože A9+ má velký barevný display, je vhodný ke sledování videa. Stormblue bohužel dodává software na převod videa, který se jmenuje Transcoder, pouze pro Windows. Protože tento software používá pro převod videa //​mencoder//,​ nebyl problém zjistit, jakým způsobem je video převáděno. I pod Ubuntu je nejlepší použít pro převod videa program **mencoder**.
 +
 +{{.:​apt.png}} Ze zdrojů [[Instalace programů|nainstalujte]] balík **mencoder**. Dále musíte mít nainstalované potřebné [[Vyhrazené formáty|kodeky]].
 +
 +{{.:​exec.png}} Soubor //​video.avi//​ převedete do nejvyšší kvality, kterou přehrávač dokáže přehrát, tímto příkazem:
 +<​code>​
 +mencoder video.avi -vf softskip,​pp=hb/​vb/​dr/​al,​scale=-2:​176,​crop=224:​176 -ovc lavc -oac mp3lame -ofps 20.000 -lavcopts vcodec=mpeg4:​trell:​cbp:​mv0:​vbitrate=250:​keyint=100:​vrc_buf_size=1835:​vrc_maxrate=250:​mbd=2 -ffourcc DIVX -noodml -af volnorm -srate 44100 -lameopts vbr=0:​br=128:​vol=0:​mode=0:​aq=3:​padding=3 -sws 9 -o video\ [a9plus].avi
 +</​code>​
 +{{.:​info.png}} Pro snadnější převod videa včetně možnosti jednoduše měnit kvalitu výsledného souboru je připravený skript {{.:​convert.sh}} s grafickým rozhraním. Pro jeho práci je nutné mít nainstalovaný balík ''​zenity''​ (což v Ubuntu je hned po instalaci).
 +
 +====== Odkazy ======
 +  * [[http://​stormblue.co.kr|Domovská stránka přehrávače]]
 +  * [[http://​stormblue.ic.cz|Česká stránka věnující se přehrávači]]
  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)