vyhrazené_formáty:přehrávání_dvd

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Následující verze
Předchozí verze
vyhrazené_formáty:přehrávání_dvd [2012/07/28 18:47]
Ubuntu vytvořeno
vyhrazené_formáty:přehrávání_dvd [2019/02/25 18:21] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Přehrávání DVD ======
  
 +Většina komerčních DVD je zašifrována pomocí [[http://en.wikipedia.org/wiki/Content_Scramble_System|CSS]], které se pokouší omezovat software, který může přehrávat DVD.
 +
 +{{:apt.png}} Podle návodu si [[:Přidávání zdrojů|přidejte]] zdroj Medibuntu a [[:Instalace programů|nainstalujte]] balík ''libdvdcss2''.
 +
 +Po instalaci tohoto balíku by měly být všechny běžné přehrávače schopné takto chráněná DVD načíst a přehrát.
 +
 +{{:warning.png}} V některých státech světa (USA, Japonsko) je obcházení ochran DVD trestným činem (bez ohledu na to, že si chcete pouze přehrát legálně zakoupený film). V případě, že bydlíte nebo cestujete mimo země Evropské unie, raději se před použitím ''libdvdcss'' seznamte s místním právem.
 +
 +{{page>úpravy/pokročilý}}
 +
 +====== Nastavení regionálních kódů DVD ======
 +
 +Pokud se váš DVD přehrávač pravidelně uzamyká, když se pokoušíte přehrát DVD, nastavení vašeho přehrávače pravděpodobně neodpovídá [[WikiPedia>Regional_lockout|regionálnímu kódu]] DVD. Regionální kódy jsou forma ochrany výrobců. Například si nemůžete přehrát DVD vydané v Japonsku (region 2) na DVD přehrávači ze Spojených států (region 1), aniž byste modifikovali regionální kód přehrávače. Můžete zobrazovat a modifikovat regionální kód vašeho přehrávače pomocí nástroje [[http://linvdr.org/projects/regionset/|regionset]].
 +
 +{{:warning.png}} Autor nástroje regionset píše: "Při dodávce většina DVD přehrávačů nemá nastaven regionální kód. Software mechaniky umožňuje změnu tohoto kódu, ale téměř většina přehrávačů je omezena na **pět** změn. Po páté změně přehrávač zůstane uzamknut na daném kódu - na některých mechanikách můžete aktualizovat software mechaniky a mít dalších pět změn, na některých už ale nebudete schopni provést žádnou další změnu."
 +
 +Většina přehrávačů (např. [[:MPlayer]]/VLC) spolu s většinou DVD mechanik je schopna ignorovat regionální nastavení. Nicméně tento kód musí být na něco nastaven; pokud nebyl počátečně nastaven, ani regionálně-neomezené DVD nepůjdou přehrát. Také pokud je nutné prolomit CSS klíč, může to někdy trvat až několik minut, než se to povede.
 +
 +Pro změnu regionálního kódu na svém přehrávači vložte DVD ze svého regionu do přehrávače a udělejte následující:
 +
 +  * [[:Instalace programů|Nainstalujte]] balík **regionset**
 +  * Pro spuštění regionset spusťte příkaz
 +<code>
 +regionset
 +</code>
 +
 +  * Navštivte stránku [[:Svobodné formáty#dvd|Svobodné formáty]] pro více informací
  • Poslední úprava: 2019/02/25 18:21
  • (upraveno mimo DokuWiki)